katka

 

Vítejte na mých stránkách.

Jmenuji se Katka a jsem cvičitelkou hathajógy. Když se mě lidé na mých hodinách ptají proč jsem povýšila svůj veliký koníček na svoji práci, odpovídám ráda mým oblíbeným citátem od Dalajlámy: "Pokud si přeješ ukončit vlastní utrpení,  snaž se ukončit utrpení druhých. Pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé. Vyměnit sebestředné myšlenky za myšlenky na druhé - to je ten nejúčinnější způsob, jak dosáhnout štěstí."

K józe jsem se dostala před 20ti lety kdy jsem hledala "něco" co by mi pomohlo lépe zvládat stres a cvičení které by mi pomohlo od bolesti zad.  Jak říká moje kamarádka, zkušená lektorka jógy: "K józe se lidé dostávají většinou přes bolest, ať už fyzickou nebo psychickou." Čím více jsem se jí věnovala, tím více jsem začala propadat jejímu kouzlu. A nejednou mě v těžkých životních situacích také podržela. Postupem času jsem pochopila, že tělo je jako nádoba která se skládá z těla, duše a mysli. Aby byl člověk šťasný a zdravý, je potřeba pracovat nejen s tělem...Jóga, tisíci lety ověřený komplexní systém,  nám dává díky relaxaci a meditacím možnost uvolnit se kdykoli to potřebujeme, ovládat svoji mysl, vystoupit z koloběhu negativních myšlenek.... Nabízí nám díky asánám (jógovým pozicím) možnost protáhnout zkrácené svaly, posílit ty ochablé a díky dechu a dechovým cvičením naladit se na sebe sama, na svoji intuici...Tím, že se cítíme lépe fyzicky, vyladíme  i svoji psychiku a obráceně. Jak už jsem řekla, jóga je cesta a já jsem moc vděčná, že mohu všechno to, co dnes a denně pomáhá mě, předávat dál ať už dětem nebo dospělým na svých hodináchh jógy. Jóga je cesta za štěstím a pro mne je cesta i cíl. Bude mi potěšením potkat se s vámi na svých hodinách.

Namasté!

"Nama znamená poklonit se, as znamená já a te je v tobě. Namasté znamená pokloň se, nebo já se klaním tobě. Toto krásné a hluboké gesto znamená, že jsme všichni propojeni a že jsme součástí jedné prapodstaty vycházející z hloubi našeho srdce, ze středu našeho bytí." 

 

Osvědčení a certifikáty, absolvované kurzy:

  • únor 2013 Metodika cvičení dětské jógy I. a II. - Česká asociace dětské jógy
  • září 2012-srpen 2013 kurz pro cvičitele jógy II. třídy - Český svaz jógy, o.s.
  • duben 2013 Kurz trenérů - licence B - Vyšší odborná škola ČSTV s.r.o.
  • září 2014 - Jógová terapie pro děti - Česká asociace dětské jógy
  • březen 2015 Hormonální jógová terapie
  • duben 2015 Kurz Jógová terapie pro děti
  • únor-květen 2016 Kurz meditace Vipassana
  • květen 2017 Hands on - asistence v jógových pozicích
  • 2018 - kurz Gravidjógy (jóga pro těhotné)
  • 2018/2019 Kurz Jóga jako vědomá cesta (jógová terapie)

 

 

 

 

 

Facebook